Çankaya'da ağaç dikim seferberliği

Çankaya Belediyesi daha yeşil bir Çankaya için ağaçlandırma seferberliğini sürdürüyor. Çevre Koruma Dergisi ile işbirliği yürüten Belediye, ‘Çocuklarımıza Bırakacağımız En Güzel Miras Ağaçtır’ sloganıyla 1700 ağacı Yaşamkent’te toprakla buluşturdu.

Çankaya'da ağaç dikim seferberliği

Çankaya Belediyesinin Çevre Koruma Dergisi ile işbirliği halinde yürüttüğü ağaçlandırma seferberliği sürerken ilçede yer alan okullarda eğitim gören öğrenciler de ağaç dikimine katıldı.

Ağaç dikimine Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, Çevre Koruma Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe, Dost Koleji, ABC Koleji, Mektebim Okulları ile Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Çankaya Belediyesinin daha yeşil Çankaya için çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde sürdürdüğü ağaçlandırma çalışmalarına katılan 600’a yakın öğrenci, keyifli zaman geçirirken geleceğe de dikili bir ağaç bırakmanın mutluluğunu yaşadı.

Yaşamkent Mahallesi’nde 8 bin 176 metrekare alan üzerinde gerçekleşen ağaçlandırma çalışmasının sonunda Çevre Koruma Dergisi Genel Müdürü Ayhan Tokuştepe, öğrencilere sertifika dağıtırken Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ve çalışanlara da katkılarından dolayı plaket sundu.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek