Gülveren Anadolu Lisesi'ne mini golf sahası

Ankara'nın Mamak ilçesinde bulunan Gülveren Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri, okulun bahçesindeki atıl alana öğrenciler için mini golf sahası oluşturdu.

Gülveren Anadolu Lisesi'ne mini golf sahası

 

Mamak Plevne Caddesi’nde bulunan Gülveren Anadolu Lisesi’nin yöneticileri ve öğretmenleri, öğrencilere farklı bir spor dalını tanıtmak amacıyla okul bahçesindeki atıl alanı değerlendirerek oluşturduğu mini golf sahasının açılışını, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ve öğrencilerle yaptı.

Eğitim önceliğimiz

Açılış konuşmasında Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, “Belediye hizmetlerini yürütürken eğitim önceliğimiz var. Mamak Belediyesi olarak eğitime tam destek veriyoruz. Yavrularımız bizim geleceğimiz ve aydınlık yarınlarımızdır” dedi.

Her zaman yanınızdayız

Yeni neslin hem eğitim hem de sportif faaliyetler açısından daha donanımlı yetişebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim kurumlarının her zaman yanında olduklarını ifade eden Güney, “ Farklı bir spor dalını kendi imkanları dahilinde hayata sokan Gülveren Anadolu Lisesi yöneticilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum” dedi.

Başarılı sporcular çıkacaktır

Gülveren Anadolu Lisesi imkanları dahilinde bugüne kadar birçok gelişme gösterdiğini söylen Okul Müdürü Doğan Koçyiğit, “Bugün açılışını yaptığımız golf sahası da bunlardan biri. Bu sahayı açmamızdaki amaç ise, öğrencilerin kendi kendilerine karar verebilme yetisinin gelişmesi, dikkatini toplayabilmesi ve yoğunlaşmasında bu spor dalının ciddi etkisi var. İnanıyoruz ki bu alanda okulumuzdan başarılı sporcularda çıkacaktır” dedi. Mini golf sahasının açılışından sonra okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerin sergilendiği Tübitak Bilim Fuarını gezen Karadağ, öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Açılış öğrencilerin eğlence gösterileriyle sona erdi.

Gülveren Anadolu Lisesi mamak gülveren anadolu lisesi mini golf sahası mamak haberleri ankara golf sahası

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri