Isparta'da okullar tatil mi? 9 Ocak Pazartesi kar tatili var mı?

Isparta'da kar yağışı etkili olurken öğrenciler ve veliler tarafından en çok merak edilen soru 9 Ocak Pazartesi günü okulların tatil olup olmadığı... İşte Isparta'daki son durum ve kar tatili haberi...

Isparta'da okullar tatil mi? 9 Ocak Pazartesi kar tatili var mı?

Isparta'da gece yarısı başlayan kar yağışı il genelinde etkili oldu. Isparta'da hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrası 9 Ocak Pazartesi günü okulların tatil edilmesi bekleniyor.

Isparta Valiliği tarafından henüz yapılmış resmi bir açıklama bulunmazken, açıklama yapılması halinde burada sizlerle paylaşacağız.

Özellikle mahalle aralarında kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Sabah uyandıklarında araçlarının karla kaplandığını gören sürücüler araçların çıkarmakta zorlandı. 
Isparta Belediyesi ise Acil Eylem Planı çerçevesinde karla mücadele çalışmalarına başladı, Belediyeye ait iş makineleri ile ara arterlerin açık tutulması için yoğun çaba sarfedildi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, gece saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte özellikle caddelerde solüsyon çalışması yapıldığını kaydetti. Çalışmaların devam ettiğini ve ana yolların hiçbirisinde her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını ve trafiğe açık tutulduğunu belirten Başkan Günaydın, ana yolların ardından ikinci büyük yollarında açık tutulduğunu aktardı. Günaydın, “Yollarımızda tuzlamadan ziyade daha çok solüsyon kullandık. Don olayına karşılıkta hazırlıklıyız. Kullandığımız solüsyon 48 saate kadar etkili. Gece 02.00’den bu yana belediyemizin tüm iş makineleri ve personeliyle çalışıldı ve çalışmalar devam ediyor. Yaya ekiplerimizde başta şehir merkezindeki kaldırımlarımız olmak üzere yaya yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Kaldırımlarımızda da tuzlama çalışması gerçekleştiriyoruz. Bugün Pazar günü olması dolayısıyla trafiğin yoğun olmaması işlerimizi hızlandırdı” dedi.
Isparta İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmuz Zadeoğlu da, taşrada kar yağışının devam ettiğini köy yollarının açık tutulması için ekiplerin sürekli mücadele yaptıklarını söyledi. 7 ekip 18 araçla yol açma ve tuzlama çalışması yapıldığını belirten Zadeoğlu, "Davraz Kayak Merkezin'de sabah saatlerinde bir tur otobüsünün yaptığı kazayla yol bir saat kadar trafiğe kapatıldı. Ekiplerimiz hemen yolu açtılar. Şu anda kayak merkezine giden yolumuz açık" bilgisin verdi. Zadeoğlu, sürücüleri zorunlu olmadıkları müddetçe trafiğe çıkmamaları, çıkanların da lastiklerine zincir takmaları konusunda uyardı.

ısparta haberleri ısparta kar yağışı ıspartada okullar tatil mi 9 ocak 2017

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
.....     2017-01-08 yarın okullar tatilmi
.....     2017-01-08 yarın okullar tatilmi
.....     2017-01-08 yarın okullar tatilmi
mehmetali     2017-01-08 yarın 9 ocak 2017 yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okullar tailmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı