Kahramankazan'da sokak hayvanları unutulmuyor

Kahramankazan'da sıcak havanın olumsuz etkilediği sokak hayvanları unutulmuyor.

Kahramankazan'da sokak hayvanları unutulmuyor

Kahramankazan Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından olumsuz etkilenen sokak hayvanları için park ve bahçelere su kapları yerleştirdi. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de vatandaşlara ev ve işyerlerinin önlerine bir kap su bırakmaları çağrısında bulundu.  

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, sokak hayvanları konusundaki uygulamalarıyla da fark yaratıyor. Belediye ekipleri, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından olumsuz etkilenen sokak hayvanları için park ve bahçelere su kapları yerleştirdi. Ekipler yerleştirilen bu su kaplarının sürekli dolu kalmasını sağlayarak, sokak hayvanlarına yardımcı oluyor. Ayrıca, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan sokak hayvanlarının ise günün en sıcak olduğu saatlerde suyla temas ettirilerek serinlemeleri sağlanıyor. Bu kapsamda sokak hayvanlarının yaşadığı kulübeler düzenli olarak sulanıyor.  

Ertürk’ten çağrı var

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmanın görevleri olduğunu belirterek, “İnsanlar gibi, onlar da sıcak havalardan olumsuz etkileniyor. Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Ertürk bu kapsamda,vatandaşlara ev ve işyerlerinin önlerine bir kap su bırakmaları çağrısında bulundu.

Kahramankazan haber kahramankazan belediyesi sokak hayvanları

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek
Çankaya'da gıda yardımı
Çankaya'da gıda yardımı