Kando off-road oyunları 5- 6 ekimde

Fahri Yalçın - Özel Haber- Kando Off-road oyunları etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek off-road, motocross ve fotoğraf yarışması gibi yarışlar 5 ekimde Nallıhan'da start verecek. Etkinlik hakkında detaylar haberimizde...

Kando off-road oyunları 5- 6 ekimde

5  Ekim Cumartesi günü saat 15.30 da Ankara'nın Nallıhan ilçesinde gerçekleştirilecek etkinlik hakkında yapılan yarış detayları şöyle, 

"Kuş Cenneti yolunda bulunan Nallıhan Tanıtım Levhası üzerinde buluşup (40° 06’ 18. K - 31° 35’ 49.D) kamp yapacağımız alana geçiyoruz.

Erken gelenler ya da geç kalanlar bu noktaya geldikten sonra KANDO levhalarını izleyerek kamp alanına geçebilirler.

Akşam olmadan off-road araçlarının katılacağı ve alanı özel noktalardan görüp fotoğraflamak için kısa bir safari düzenleyeceğiz.

Pazar günü ilk yarışmamız Dağ Bisikleti kategorisinde ve kamp alanı içinde olacak. Saat 08.30 da başlayıp 09.30 da bitecek.  İkinci yarışmamız Cross motorları ile kamp alanının 500 mt. Güneyinde bulunan tepelerde yapılacak. Doğal zemin kadar yapay engellerden de oluşacak etap yarışmacılara ve izleyenlere heyecan yaşatacak. 10.00 da başlayan yarışma 11.30 de bitecek.

Son yarışmamız saat 12.30 başlayıp tüm yarışmacıların bitiş noktasına gelmesine kadar sürecek olan off-road yarışmasıdır. Ve her sene yaptığımız gibi ‘cehennem deresi’ içinde yapılacaktır.

Motocross yarışlarına girecek yarışmacıların kask kullanmaları zorunludur.

Off-road yarışmasına girecek araçlarda yangın söndürücü, ilk yardım çantası, çekme halatı ve kürek bulundurulması zorunludur.

Etkinlik alanı içinde su kaynağı yoktur. Katılımcıların bunu dikkate alarak yanlarında bol su getirmelerini öneriyoruz.

Alan son derece ilginç ve bir o kadar da özel bir yapıdadır. Tüm katılımcılar özellikle iki şeyi unutmasınlar. Fotoğraf makinesi ve çöp poşeti.

Detaylar için Kaplan İsmail Dursun: 532 478 1704

KANDO Fotoğraf Yarışması

Yarışmaya beş fotoğraf ile katılıyorsunuz. Bu fotoğraflar etkinlik içinde çekilmiş olmalıdır.

Seçtiğiniz fotoğrafları https://www.facebook.com/kaplaniso (Kaplan İsmail Dursun) sayfasına mesaj olarak göndermelisiniz.

Her yarışmacı, beş rakamdan oluşan bir rumuzu da mesajla bildirmelidir. İsimler bizde gizli kalacak ancak fotoğrafları değerlendirecek olan Jüriye sadece rumuzlar ile gidecektir.

Katılım günleri 07 Ekim ile 14 Ekim tarihleri arasıdır.

Sonuçlar 21 Ekim tarihinde bu sayfadan açıklanacaktır.

Yarışmaya katılacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

Çokça yöneltilen sorulara yanıtlar:

KANDO nerdedir?

Nallıhan kuş cenneti arazisi yakınlarında bir bölgedir.

KANDO ne demektir?

KANDO, Japonca bir kelimedir. Ve iki farklı ifade için kullanılır.

Birincisi; Özel bir kişi, olay veya yer için ilk hissedilen heyecanı her defasında aynı canlılıkla hissetmek demektir.

Diğeri; Beklenmedik bir zamanda, çok değerli bir şeyle karşılaşan insanlarda oluşan derin bir tatmin ve yoğun heyecan duygusunu tanımlar.

Aynı kökten gelen Japonca ve Türkçe bu kelime içinde çok benzer anlamlar sunarlar.

Biz bu özel bölgeyi ifade ederken KANDO kelimesini kullanmayı tercih ettik.

Off-road araçları için ne tür lastik seçmeliyiz?

Zeminin ilginç bir yapısı var. Biraz Tuz gölüne benziyor. Bu durumda orman, tarla, dağ yolu gibi zeminlerde uygun olan çamur lastikleri burada pek işe yaramıyor.

Daha doğrusu artı bir avantaj sağlamıyor. KANDO için özel bir lastik aramayın. Çamur, iz, kaya, kar... hatta cadde. Aracınızın ayağında ne varsa öylece gelin.

Derecelendirme nasıl yapılıyor?

Bu bir yarış değil. Eğlenceli bir spor etkinliği.

Bu durumda hızlı giden, kapıları takılmadan geçen, son kapıya varan değil, yardımlaşan, engeller karşısında pratik çözümler üreten, araç üzerindeki donanımları uygun şartlarda kullanan kişi ve takımlar puan alıyorlar.

Seyirci neden etaba giriyor?

Pangea olarak off-road u yarışmacılar, seyirciler ve basın ile birlikte bir bütün olarak düşünüyoruz. Ve bunun hem eğlencesini hem de zorluklarını paylaşmak adına seyirciyi etaba soktuk.

Bunu yıllar önce ve ülkemizde bir ilk olarak yaptık.

Ya yağmur yağarsa?

Bu durumda mevcut etap cehennem olur. Büyük bir olasılıkla hiçbir araç bitişi göremez. Ama endişe etmeyin. Bir ‘’B’’ planımız var.

Fotoğraf yarışmasında derecelendirmeler kimler tarafından yapılıyor?

Fotoğraf yarışmasında derecelendirmeler üyelerimiz arasında bulunan, uluslararası yarışmalarda ödülleri olan ''Profesyonel Doğa Fotoğrafçısı'' arkadaşlarımız tarafından yapılıyor."

Kando Kando Off-road Off-road Off-road yarışları Ankara off-road yarışları Nallıhan off-road yarışları Offroad yarışları Nallıhan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kenan Doğulu ve Sertab Erener'İn Red Bull SoundClash biletleri satışa sunuldu
Kenan Doğulu ve Sertab Erener'İn Red Bull SoundClash biletleri satışa sunuldu
Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuluyor
Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuluyor