Kar ne zaman yağacak? 23 Kasım 2017 hava durumu

Yurtta hava durumu nasıl olacak, kar ne zaman yağacak? 23 Kasım 2017 Perşembe günü Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Bartın, Sinop, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Edirne, Kırklareli, Afyonkarahisar, Manisa, Adana, Hatay, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Çankırı, Niğde, Kayseri, Yozgat, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Kars, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Şanlıurfa ve diğer iller için beklenen hava durumu haberimizde...

Kar ne zaman yağacak? 23 Kasım 2017 hava durumu

Ülke genelinde yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu bölgesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Karadeniz kıyı kesimi ile Marmara'nın kuzeydoğusunda yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde; Bolu, Karabük, Kastamonu ile Bartın ve Sinop'un iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli (10-20 cm.) ve yer yer yoğun kar (20 cm. ve üzeri.) şeklinde olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının, yarın (Perşembe) batı kesimlerde artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği diğer yerlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Bartın ve Sinop'un iç ve yüksek kesimlerinde, yerdeki mevcut kar örtüsünün üzerine kuvvetli (10-20 cm.), yüksek kesimlerde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON OLAYI UYARISI

Bu gece (22.11.2017 Çarşamba gecesi) İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Akdeniz'in iç kesimleri, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere zirai don olayı beklendiğinden, halen zirai faaliyette bulunan üreticilerimizin yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusunun yağmurlu, Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 6°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sabah saatlerine kadar yağmurlu

ISTANBUL 8°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar aralıklı yağmurlu

KIRKLARELI 4°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELI 9°C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR -1°C8°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENIZLI 2°C14°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR 6°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

MANISA 5°C15°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe)sabah saatlerinde iç kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

ADANA 6°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 9°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 3°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSIN 9°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kar şeklinde olan yağışların batı ve güney kesimlerde karlakarışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif, batısında yer yer orta kuvvette don olayı bekleniyor.

ANKARA 1°C6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri hafif kar yağışlı

CANKIRI 0°C6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerine kadar karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı

ESKISEHIR 2°C5°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu.

KONYA -1°C10°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerin yağmur ve sağanak, iç kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri ile Bartın ve Sinop'un iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli (10-20 cm.) ve yer yer yoğun kar (20 cm. ve üzeri.) şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette don olayı tahmin ediliyor.

BOLU -1°C5°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar kar yağışlı, gece saatlerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışlı

DÜZCE 3°C8°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU -3°C3°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar kar yağışlı, gece saatlerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışlı

ZONGULDAK 6°C9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere don olayı bekleniyor.

AMASYA 1°C4°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı

ORDU 6°C9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

SAMSUN 5°C8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 6°C10°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde don olayı bekleniyor.

ERZURUM -9°C-4°C

Çok bulutlu, bu gece ve yarın öğle saatlerinde kar yağışlı

KARS -8°C-1°C

Çok bulutlu, bu gece ve yarın öğle saatlerinde kar yağışlı

MALATYA 1°C10°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinde kar yağışlı

VAN -5°C1°C

Çok bulutlu, bu gece ve yarın öğle saatlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR -1°C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZIANTEP 0°C12°C

Parçalı bulutlu

SANLIURFA 3°C14°C

Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT 1°C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı yer yer kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) , batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, orta ve doğusu 2,0 ila 3,0m, yer yer 4,0m Görüş: Zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatler 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı, yer yr güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), güneyi ilk saatler kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyi 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatı, yer yer kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

hava durumu kar ne zaman yağacak meteoroloji

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Anneler, Babalar Dikkat
Anneler, Babalar Dikkat
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı