Kar ne zaman yağacak? 8 Aralık Cuma hava durumu

Kar ne zaman yağacak? 8 Aralık Cuma günü hava nasıl olacak? Ankara, İstanbul ve İzmir için beklenen hava sıcaklığı kaç derece? Rize, Artvin, Kars, Ağrı, Bolu, Düzce, Karabük ve Nevşehir'de kar yağışı devam edecek mi? Yurt geneli hava durumu haberasir.com'da...

Kar ne zaman yağacak? 8 Aralık Cuma hava durumu

Yapılan son tahminlere göre: Doğu Karadeniz ve Ardahan çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Erzurum, Kars, Bartın, Karabük, Sinop ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Rize ve Artvin'in kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (50-100 mm), Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde yoğun kar (30-60 cm.) yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya Kesimi, İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, zamanla iç ve batı bölgelerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde yoğun kar yağışı (30-60cm.) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çığ riski, yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (50-100 mm) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, ilk saatlerde doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya Kesimi ile bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDIRNE 1°C15°C

Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

ISTANBUL 9°C14°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELI 3°C15°C

Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

SAKARYA 4°C13°C

Parçalı, ilk saatlerde yer yer çok bulutlu

EGE

Az bulutlu, ilk saatlerde iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -2°C10°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

DENIZLI 3°C15°C

Az bulutlu ve açık

IZMIR 6°C15°C

Az bulutlu ve açık

MANISA 2°C13°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 2°C16°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 7°C18°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 1°C12°C

Az bulutlu ve açık

MERSIN 7°C16°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -2°C7°C

Parçalı ve çok bulutlu zamanla az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

CANKIRI -3°C6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu zamanla az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

ESKISEHIR -3°C8°C

Parçalı yer yer çok bulutlu zamanla az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

KONYA -2°C7°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde Bartın ve Sinop çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak, Karabük çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU -3°C5°C

Parçalı çok bulutlu zamanla az bulutlu

DÜZCE 1°C9°C

Parçalı çok bulutlu zamanla az bulutlu

SİNOP 6°C12°C

Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı, zamanla az bulutlu

ZONGULDAK 7°C13°C

Parçalı çok bulutlu zamanla az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Rize ve Artvin'in kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (50-100 mm), Rize ve Artvin'in iç kesimlerinde yoğun kar (50 cm. ve üzeri) yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ARTVİN 0°C3°C

Çok bulutlu, kıyıları yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (50-100 mm), iç kesimlerinde yoğun kar (50 cm. ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

ÇORUM -3°C5°C

Parçalı çok bulutlu zamanla az bulutlu

SAMSUN 6°C13°C

Parçalı çok bulutlu

TRABZON 8°C12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Ardahan ile bu akşam saatlerinde Erzurum ve Kars çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar Ardahan çevrelerinde yoğun kar (30-50 cm.) şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -12°C0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

KARS -10°C-1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

MALATYA 0°C8°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -8°C0°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bu akşam saatlerinde kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DIYARBAKIR -2°C11°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP 2°C12°C

Az bulutlu ve açık

SANLIURFA 5°C13°C

Az bulutlu ve açık

SIIRT -1°C8°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), sabah saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, yer yer 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, kuzeyi 2,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı yer yer güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 (10-30 yer yer 40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Hava durumu Kar ne zaman yagacak Meteoroloji

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Anneler, Babalar Dikkat
Anneler, Babalar Dikkat
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı