Kızılcahamam Müzesi genişliyor

Kızılcahamam Belediyesi 100. Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi genişletiliyor. Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, müzede devam eden genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.

Kızılcahamam Müzesi genişliyor

Kızılcahamam Şehitler Ağacı Anıtı yanında bulunan ve ilçeye gelen misafirlerin, Kızılcahamam'ın dünden bugüne tarihini yansıtan Kızılcahamam Belediyesi 100.Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi, gelen ziyaretçileri için daha geniş çapta tanıtım yapılabilmesi için genişletiliyor.

Kızılcahamam Belediye Başkanımız Muhittin Güney, Kızılcahamam Belediyesi 100.Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi'nde incelemelerde bulundu.

Kızılcahamam'ın ilçe oluşunun 100. yılında açılan ve ilçe tarihini yansıtan Kızılcahamam Belediyesi 100.Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi'nde yapılan genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, müzede yapılan genişletme çalışmalarında sona gelindiğini ve en kısa zamanda tamamlanarak ziyarete açılacağını belirtti.

Müzede Neler Var?

Müzede, Kızılcahamam’ın folklorik unsurlarını inceleyebilir, günümüzde kaybolmuş olan mesleklerin (Yorgancı, Semirci, Nalbant, Kalaycı,Demirci) bal mumu heykellerini ve kullandıkları tarihi aletleri gözlemleyebilirsiniz. Müzede ayrıca; el yazması eserler, Osmanlıca eserler, Atatürk’ün Kızılcahamam’daki seyehatini ve Kızılcahamamdaki köy hayatını canlandıran heykeller bulunmaktadır.

Kızılcahamam'ın dünden bugüne tarihine ışık tutan müzeye giriş ücretsizdir.

Kızılcahamam Belediyesi 100.Yıl Eğitimci Nuray Yeşil Müzesi Kızılcahamam Müzesi Kızılcahamam Müzesi nerede Kızılcahamam Haber Kızılcahamam Haberleri kızılcahamamhaber Nuray Yeşil Müzesi

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Saçı dökülenler işte kesin çözüm
Saçı dökülenler işte kesin çözüm