Kızılcahamam'da kantinler denetlendi

Kızılcahamam Haber - Öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenebilmesi için Kızılcahamam'da okul kantinleri denetlendi. Sondakika Kızılcahamam haberleri sitemiz.de

Kızılcahamam'da kantinler denetlendi

Kızılcahamam Belediyesi Zabıta Ekipleri, Sağlık Merkezi Ekibi, Emniyet Ekipleri tarafından öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenebilmeleri için ilçe genelinde okul kantinlerini denetledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında hareket eden Belediye Zabıta, Sağlık Merkezi Ekibi, Emniyet Ekipleri, Gün içerisinde yüzlerce öğrencinin alışveriş yaptığı kantinleri denetleyen ekipler, satılması yasak olan yiyecek ve içecekler hakkında işletme sahiplerine bilgi verdi. öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda yiyecek ve içecek tüketmelerini sağlamak için kantinde çalışan personelin kılık kıyafeti, hijyen koşullarına uygunluğunu, kullandıkları materyallerin temizliği, ruhsat kontrolü, ambalajlı satılan ürünlerin son kullanma tarihleri, açıkta ürün bulundurma konusunda uymaları gereken kurallar konusunda denetim ve uyarılarını yaptı..

Başkan Acar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla ilgili hassasiyetine denetimleri ile destek verdiklerini belirterek, “Eğitim kurumlarındaki kantinlere yönelik denetimlerimizi titizlikle bu eğitim ve öğretim yılında sıkı bir şekilde devam ettireceğiz” dedi.

kızılcahamam kızılcahamam haber kızılcahamam haberleri Kızılcahamam Belediyesi Zabıta sondakika sondakika haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ticari taksilere koronavirüs sınırlaması
Ticari taksilere koronavirüs sınırlaması
Yenimahalle'de 120 nokta dezenfekte edildi
Yenimahalle'de 120 nokta dezenfekte edildi