Minibüsçü esnafı için Mescit açılışı yapıldı

Minibüsçü esnafına kazandırılan Mescidin açılışı minibüsçülerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Minibüsçü esnafının ibadet ihtiyacını karşılayacak bir mescit yaptırdıklarını belirten Sincan Minibüs Durak Başkanı İsa Yalçın, Şoför esnafının ibadetini rahat ve huzurlu bir ortamda gerçekleştirmesi için mescit yaptırdıklarını ifade etti.

Minibüsçü esnafı için Mescit açılışı yapıldı

Yalçın, "Sincan- Ulus Rüzgarlı arasında çalışan minibüs şoförlerimiz ibadetlerini yerine getirmekte zorlanıyorlardı. Bundan dolayı harekete geçerek, durağımızın olduğu kat içerisinde  esnafımızın kullanımına bir mescit kazandırdık" dedi.

Minibüsçü esnafına kazandırılan Mescidin açılışı minibüsçülerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Sincan Minibüs Durak Başkanı İsa Yalçın, ‘Rüzgarlı Çok Katlı Otopark’ alanında bulunan Sincan-Ulus Minibüs Durağı ve aynı zamanda Ankara’nın en büyük minibüs depolama alanının yer aldığı bölge içerisine yaptırdığı mescidin açılışını minibüsçü esnafıyla birlikte gerçekleştirdi.

Minibüsçü esnafına ihtiyacı olan mescidi kullanıma kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sincan Minibüs Durak Başkanı İsa Yalçın, Sincan-Ulus hattında çalışan yaklaşık 174 aracın olduğunu dile getirerek, bu araçlarda görev yapan 500’e yakın şoför esnafının bekleme alanı olan Sincan-Ulus Minibüs Durağı’nın bulunduğu bölge içerisine yaptırdığı mescidin esnafın ibadet ihtiyacını karşılayacağını belirtti. 

“Şoför esnafı için zaruri bir ihtiyaç”

Yalçın, “Bizim Ulus’ta dolmuş durağımız var. Ama bu durağımızda şoförlerimizin abdest alıp namaz kılacağı bir yer yoktu.” diyerek, yapılan mescidin, şoför esnafı için zaruri bir ihtiyaçtan  kaynaklandığını söyledi.

Yalçın, mescide duyulan gereksinimi ise şu sözlerle anlattı: “Bulunduğumuz bölgede camii var, ancak durağa uzak. Dolayısıyla, esnaf aracını uzun süre bırakarak camiye gidemiyor. Biz de bu durumu düşünerek, esnafın ibadetini yapmasını kolaylaştırmak amacından yola çıkarak, uygun bir yer bulduk ve mescidimizi yaptık.”

“Tüm yapım aşamalarını kendim üstlendim"

Yalçın, mescidin yapıldığı alanın atıl bir alan olarak Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu ve yetkililerden izin alınarak, kendi imkanlarıyla yapıldığını dile getirdi.

Yalçın, “Buranın duvarlarını komple ördürdüm. Arkası merdiven boşluğu ve açıklıktı. badana ve boyasını yaptırdım. Tabanına da köpük döşeterek, kışın oluşacak soğuk havayı önlemeye çalıştık.” diye konuştu.

Yalçın, mescidin ısıtma sistemine uygun yapıldığını ifade ederek, içerisinde dua ve namaz kitapları ile Kur'an-ı Kerim'in bulunduğu mini kütüphane de oluşturduklarını belirtti.

Yalçın, durağa gelen şoför esnafının,  yaklaşık 30 dakikalık bekleme süresinde, mescidin içerisinde hem ibadetini gerçekleştirebileceği hem dinlenebileceği, hem de kışın ısınabileceği bir alana sahip olduğunu dile getirdi.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek