Minik dostlar emin ellerde

Mamak Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen ve bu yılda tekrar edilen kuduz aşısı kampanyası ile minik dostlar emin ellerde.

Minik dostlar emin ellerde

Hayvanların en büyük düşmanı olan kuduza karşı Mamak Belediyesi her yıl düzenli olarak evcil hayvanlara yönelik olarak gerçekleştirdiği ücretsiz kuduz aşısı kampanyasını bu yılda yapıyor. 03-14 Temmuz tarihleri arasında 11 gün sürecek kampanya ile evcil hayvanlar kuduz hastalığına karşı aşılanacak.

Düzenli olarak aşıları yapılmalı

Evcil hayvanı olan vatandaşlarımız hem aile bireylerinin sağlığı için hem de hayvanın sağlığı için düzenli olarak evcil hayvanlarının aşılarını yaptırmasının gerektiğini söyleyen Mamak Başkanı Mesut Akgül; “Bu noktada bizler evcil hayvanlar için en büyük ve en tehlikeli risk olan kuduza karşı aşı kampanyası düzenliyoruz. Kedi veya köpek besleyen bütün hayvanseverleri ücretsiz aşı kampanyasından faydalanmaya davet ediyorum” dedi. Aşı kampanyası Temmuz Ayı’nın ortasına kadar Mamak’ta bulunan çeşitli mahallelerde devam edecek. Kampanya; Ortaköy, Gökçeyurt, Lalahan, Karşıyaka, Kutludüğün, Dostlar, Araplar ve Kızılcaköy mahallelerinde hafta içi saat:11.00-12.00 arasında belirlenen günlerde yapılacak.

Mamamk belediyesi mamak haber haber

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Açık renk dövme yaptıranlar dikkat!
Saçı dökülenler işte kesin çözüm
Saçı dökülenler işte kesin çözüm