Muş'ta okullar yarın tatil mi? Muş'ta okullar 15 Aralık Perşembe günü tatil edildi

Muş'ta devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün daha ara verildi.

Muş'ta okullar yarın tatil mi? Muş'ta okullar 15 Aralık Perşembe günü tatil edildi

Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın için okullar tatil edildi. 
Muş’ta etkisini aralıklarla sürdüren kar yağışı hayıtı durma noktasına getirdi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün ara verilen okullar, yarın için de il genelinde tatil edildi.

BELEDİYE EKİPLERİNDEN KAR SEFERBERLİĞİ

Muş Belediyesi karla mücadele için tüm ekiplerini seferber etti. 
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Muş’ta da etkili olmaya başladı. Ekipler, kar yağışının etkili olması ile beraber ana ve ara yollardaki kar temizliğine başladı. İş makineleri ana ve ara yolları ulaşıma açarken, diğer ekipler de kaldırımların temizliğini yaparak vatandaşların rahat bir şekilde hareket etmelerini sağlıyor. Karla mücadele çalışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, çalışmaların akşam saatlerinden itibaren başladığını belirterek, “Öncesinde tüm hazırlıklarımızı yapmıştık. Ekiplerimiz ana ve ara yollarda vatandaşlarımızın herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çalışmalarına start verdi. Bu yıl 5 greyder, 4 büyük kepçe, 5 kazıcı kepçe, 12 kamyon ve 2 tuzlama aracı ile hizmet veriyoruz. Bir adet otomatik tuzlama aracımızı da aldık. Geçen yıl yaptığımız gibi ihtiyaç halinde araç kiralamada yapacağız" dedi.
Personellerin görev dağılımını yaptıklarını kaydeden Başkan Asya, "Bugünden itibaren 7 gün 24 saat teyakkuzda olacağız. Önceliğimiz ana yollar, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yollar ve kaldırımları ulaşıma açık tutmak. Hemen akabinde ara yollarımızın temizliğini yaparak toplanan karı şehir dışına taşımayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızdan bu süreçte bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Yoğun kar yağışlarında toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, trafik sorunu ile karşılaşılmaması için şahsi araçlarını kullanmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca araç sahiplerinin karla mücadele çalışmalarımıza engel olacak şekilde araçlarını park etmemelerini bekliyoruz. Allah’ın izniyle sorunsuz bir kış geçirerek halkımıza gereken hizmeti sunacağız. Son 2,5 yılda mali değeri yaklaşık 10 milyon TL olan 22 araç, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü filosuna dahil ederek işlerin daha hızlı ve zamanında yapılmasını sağladık. Araç bakım, yedek parça, lastik alımları ve yakıt temininde birimimizi disipline edilerek, yaklaşık yüzde 40 tasarruf sağladık" ifadelerini kullandı.

muş haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri