Polatlı'da sinekle mücadele devam ediyor

Polatlı Belediyesi, ilçede sinek ve haşere ile mücadeleye aralıksız devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekibi, ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Polatlı'da sinekle mücadele devam ediyor

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı vektörle (haşere) ile mücadele ekipleri, program kapsamında  ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğün ekiplerince, Şubat ayı itibariyle başlayan ilaçlama çalışmaları yaz sezonunun gelmesiyle sıklaştırılarak devam ediyor. Ekipler tüm mahallelerde, kapalı ve açık alanlarda, bataklıklar, kanallar,  fosseptikler, sulak bölgelerde ve kırsal alanlarda aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;  ‘’Sivrisinek konusunda yapılan mücadelede belli bir noktaya gelinmiş olmasına karşın, en fazla şikayet konusu olan kara sineklerin çoğalmasındaki en büyük etkenin hemşehrilerimizin kırsal alanlarımızda tarlalarına ıslak gübre atmasından kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Yaptığımızı araştırmalar sonucunda ıslak gübrelerin kara sineklerin üreyip larvalarının çoğalmasında ki en büyük etken olduğu ortaya çıkmıştır. . Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak son teknoloji ekipmanlarımızla gece gündüz ilaçlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kırsal bölgelerimizde tarımla uğraşan hemşehrilerimizin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ediyor, sineklerin larva döneminde etkin ve titiz bir çalışma sergileyerek hemşehrilerimizin ferah ve haşeresiz bir yıl geçirmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

polatlı haber polatlı haberleri polatlı haşere ve böcek ilaçlama polatlı belediyesi

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek
Çankaya'da gıda yardımı
Çankaya'da gıda yardımı