Pursaklarlı hanımlardan Suriyeli sığınmacılara yardım eli

Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evi kursiyerleri güçlerini birleştirerek Suriye’den göç edip Türkiye’ye sığınan ailelere yardım edip yüzleri güldürdü.

Pursaklarlı hanımlardan Suriyeli sığınmacılara yardım eli

Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evi Giyim Kursu üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Pursaklar’da ikamet eden 16 Suriyeli aileye yardım eli uzattı. Hanımlar, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınıp Pursaklar’a yerleşen Suriyeli ailenin ev ihtiyacını karşıladı. Belediyenin kurslarına katılan hanımlar ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek, onların ihtiyaçlarını karşılamak için çalmadık kapı bırakmıyor. Her yıl yeni sosyal sorumluluk projeleri geliştiren belediyenin Tebessüm Çarşısı ve hanım evleri üyeleri, imkânlar ölçüsünde ihtiyaç sahiplerini tespit edip, onlara yardım eli uzatıyor.

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi 16 Suriyeli aileyi ziyaret eden hanımlar, ailenin giyim, yiyecek ve maddi ihtiyaçlarını karşıladı. Aralarında para toplayan hanımlar güçlerini birleştirerek ailelere yardım etti. Sosyal sorumluluk projesiyle yüzleri güldüren kadınlar Doğu’dan Batı’ya hemen her yere yardım eli uzatarak halkı tebessüm ettirmek için seferber oldu.

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri