Sincan'dan gül kokuları yükseliyor

Sincan'ın caddelerinden gül kokuları yükseliyor. Sincan’ı çiçek bahçesine dönüştürme yolunda çalışmalar yapan Sincan Belediyesi Sincan’a gül fidanları dikiyor.

Sincan'dan gül kokuları yükseliyor

Şehrin yeşil alanlarına dikilen gül fidanlarıyla Sincan rengârenk bir görünüme boyanıyor. Yanından geçenleri kokusuyla mest eden güller Sincan’a yeni bir soluk kazandırıyor.

Sincan’da bahar aylarında açan milyonlarca lalelerin ardından şimdi de gül mevsimi yaşanıyor.  Şehrin estetiğine önem veren ve bu alanda önemli çalışmalar yapan Sincan Belediyesi, Sincan’ı çiçek bahçesine dönüştürüyor. Sincan Belediyesi’nin sera bahçesinde yetişen yüzlerce gül fidanı şehre yeni bir görünüm kazandırmak için toprakla buluşuyor. Sincan Belediyesi, dikimine büyük bir özen gösterdiği güller ile tabiatın güzelliğine farklı bir renk katıyor.  Park ve refüjlere dikilen güller, yanından geçenleri kokusuyla adeta büyülüyor.

Daha yeşil bir Sincan için çalıştıklarını kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna şehrin estetiğine önem verdiğini söyledi. Başkan Tuna “ İlçemizi mümkün olduğunca çiçeklendirerek güzel bir görüntüye kavuşturmaya çalışıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, dikim çalışmalarında mevsime uygun çiçekler kullanarak Sincanımızı güzelleştirmeyi sürdürüyor” dedi. Sincan’ın en güzeline layık olduğunu söyleyen Başkan Tuna gülün dalında güzel olduğunun da altını çizdi.

sincan belediyesi sincan haberleri son dakika haberleri haberler haber asır

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri