Son sistem çöp konteynerleri yerlerini alıyor | Yenimahalle haberleri

Yeraltı çöp konteynerleri ile temizlikte devrim yapan Yenimahalle Belediyesi, yer üstü çöp konteynerlerini de yenilemeye devam ediyor.Başkent’in en temiz ilçesi olma yolunda hızla ilerleyen Yenimahalle’de 200 adet Avrupa standartlarında konteyner, mahallelerde yerini almaya başladı.

Son sistem çöp konteynerleri yerlerini alıyor | Yenimahalle haberleri

Ankara’da ilk kez uygulanan yer altı çöp konteynerleri ile hem estetik hem de hijyenik açıdan ilçede bir yeniliğe öncülük eden Yenimahalle Belediyesi ilçede çöp kokusunu tarihe gömdü.

Belediye ekipleri tarafından Uğur Mumcu, İlkyerleşim ve Yeni Batı Mahallelerine yerleştirilmeye başlanılan konteynerler, 3 bin litre çöp biriktirme kapasitesine sahip.

Özellikle site önleri ve kalabalık yerleşim bölgelerine yerleştirilecek olan200 adet konteyner, hem çöplerden akan suları dışarı sızdırmıyor, hem de kötü kokuları içeri hapsediyor. Konteynerlerin temizlik ve bakımları ise belli periyotlarda yapılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 3 ton çöpü haznesinde barındırabilen çöp konteynerini günlük boşaltırken, ayda bir de konteynerleri özel makineli araçlarla ilaçlayarak yıkıyor.

“Ankara’nın en temiz ilçesi Yenimahalle”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’yi etrafa saçılan çöplerden ve görüntü kirliliğinden kurtardık. Gerek görüntüsü gerekse de özellikleriyle oldukça kullanışlı olan bu konteynerler, özellikle yaz aylarında vatandaşlarımıza çok büyük kolaylık sağlıyor. Sokaklarda oluşan çöp akıntıları ve kötü kokular ilçemizde tarih oldu. Yenimahalle, Ankara’nın en temiz ilçesi olmaya devam edecek” dedi.

yenimahalle haberleri yenimahalle belediyesi

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Eryaman Stadı ne zaman açılacak? Ankaragücü açıklama yaptı
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek