Tekirdağ kışa hazır

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaşanabilecek olumsuz hava koşulları ve kar yağışına karşı tedbirlerini arttırdı.

Tekirdağ kışa hazır

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kış mevsiminde vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. 
Kar yağışı ve don olaylarının yaşanması ihtimaline karşı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 15 greyder, 7 adet kamyon, 15 kanal kazıcı, 5 yükleyici, 10 adet kar küreme ve tuzlama makinesi, 4 bin ton tuz ve 160 kişilik kar ekibi personeli ile kışa hazır.
Kar yağışının yoğun yaşandığı Saray ilçesinde de ekipler hazır bekletiliyor. Öte yandan kar yağışının yoğun olarak yaşandığı Saray ilçesi çevresinde de önlemlerini alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri bu bölgede meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı konuşlandırılarak 24 saat hazır bekletiliyor.

“Tüm ekip ve ekipmanlarımızla kışa hazırız”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kış mevsiminde kar yağışı ve buzlanmadan vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için hazırlık çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Başkan Albayrak, “Acil müdahale ekipleri ve araç parkımız ile sorunsuz bir kış dönemi geçirilmesi için gerekli gayreti göstereceğiz. Yoğun kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı tuz stokumuzu hazırladık” dedi.
Ekiplerin gece gündüz 24 saat çalışmalarını sürdüreceklerini de belirten Başkan Albayrak, “Ekiplerimiz tüm hazırlıklarını önceden tamamladı. Belediye olarak tüm ekip ve ekipmanlarımızla kışa hazırız” diye konuştu.
Araçların stratejik noktalara konumlandırılacak şekilde planlama yapıldığını hatırlatan Başkan Albayrak, belediye olarak tüm ilde günlük yaşamın etkilenmemesi için önlemler aldıklarını açıkladı. Albayrak "Kar yağışı ile birlikte anında çalışmalara başlayacak olan ekiplerimiz tuzlama, solüsyon ve yol açma çalışmalarını gerçekleştirecek” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak vatandaşların karşılaştıkları olumsuzlukların, mümkün olduğunca hızlı çözüme ulaşması için şikayetlerini, 0850 459 59 59 numaralı telefona bildirmeleri durumunda ekiplerin vatandaşlara yardımcı olacaklarını söyledi.

tekirdağ haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri