Tokat'ta kız öğrenci yurdundan korkutan yangın haberi

Tokat'ta kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.

Tokat'ta kız öğrenci yurdundan korkutan yangın haberi

Tokat’ta kız öğrenci yurdunda çıkan yangın büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü, olay maddi hasarla atlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Yeşilırmak Mahallesi’nde üniversite öğrencilerinin kaldığı 4 katlı özel kız öğrenci yurdunun giriş katında saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi yurt çalışanları ile bir vatandaş yaparken, öğrenciler kısa sürede dışarı çıkarılarak tahliye edildi. Yangına ayrıca Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri de müdahale etti. Büyümeden söndürülen yangın maddi hasarla atlatılırken, yurtta kalan öğrenciler duygusal anlar yaşadı.

YURT ÇALIŞANLARI KISA SÜREDE YANGINA MÜDAHALE ETTİ

Yurt işletmecisi Leyla Doğan, öğrencinin yatağına bıraktığı üçlü prizin üzerini örterek dışarı çıkması sonucu prizin ısınması sonucu yangının çıktığını söyledi. Yangın tüpleri ve itfaiye hortumları çalışır durumda olduğu için yangına yurt çalışanlarının kısa sürede müdahale ettiğini ifade eden Doğan, “Çok kısa sürede can kaybı olmadan önlem alınarak yangın söndürüldü. İtfaiye gelmeden yangın söndürüldü. Ama öğrencimiz çok korktu. Kendisinden maddi olarak davacı olup olmayacağımız soruldu, hayatına iki eksi ile başlamasını istemediğim için şikayetçi olmadım. Maddi hasarı biz gönüllü olarak karşılıyoruz” dedi.

Yangın esnasında yurtta öğrencilerin olduğunu ifade eden Doğan, personelin bilinçli olduğu için çıkış verildiğini ifade ederek, “Hiçbir şekilde yaralanma can kaybı yaşanmadı” diye konuştu.

YATAK ÜZERİNDE BIRAKILAN ÜÇLÜ PRİZ YANGINA NEDEN OLDU

Fen Bilgisi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Serap Bayrambey, odasında çıkan yangının yatağında bulunan üçlü prizin ısınması ile meydana geldiğini ileri sürerek, “Olaydan kısa süre önce televizyon izlemek üzere aşağı inmiştim. Çevrede yangın var denilmesi üzerine yukarı çıktım ve odam kül olmuştu. Bu olayın tek sorumlusu benim, tüm arkadaşlarımdan ve kız yurdundan özür diliyorum. Prizin üzerinde şarj aleti takılı mıydı bilmiyorum ama hiç çıkartmıyordum” diye konuştu.

(İHA)

tokat haberleri son dakika haberleri

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı
Kırıkkale Üniversitesi 11. Çeviri Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı