Yarın okullar tatil mi? 7 Aralık Perşembe hava durumu

Yarın hangi ilde okullar tatil edildi? Okul tatil olacak mı, kar tatili ile ilgili valilik açıklama yaptı mı? Kar ne zaman yağacak? İşte merak edilen bu soruların cevabı ve 7 Aralık Perşembe Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Kayseri, Nevşehir, Kars, Düzce, Bolu, Bitlis, Hakkari, Şırnak ve diğer iller için beklenen hava durumu...

Yarın okullar tatil mi? 7 Aralık Perşembe hava durumu

Yurt genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Peki yarın yurt genelinde hava nasıl olacak, sıcaklıklar kaç derece olacak? İşte 7 Aralık 2017 Perşembe günü için il il hava durumu...

Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile bu akşam saatlerinde Niğde ve Kayseri çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusu ile Niğde, Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde ise yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi ve doğusu, İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis ve pus meydana geleceği tahmin ediliyor.

7 ARALIK PERŞEMBE TATİL OLAN İLLER İÇİN TIKLA

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Batı Karadeniz kıyılarında güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yer yer fırtına (40-75 Km/saat), İç Anadolu'nun güneyi, Batı Karadeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-75 Km/saat), İç Anadolu'nun güneyinde kuzey yönlerden, Batı Karadeniz kıyılarında güneybatı yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA -2°C9°C

Parçalı bulutlu

EDIRNE 1°C12°C

Parçalı ve az bulutlu

ISTANBUL 4°C11°C

Parçalı bulutlu

SAKARYA 1°C9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -5°C6°C

Parçalı ve az bulutlu

DENIZLI 0°C9°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR 6°C15°C

Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA -4°C5°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (40-75 Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 5°C15°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 7°C16°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSIN 7°C15°C

Parçalı bulutlu

OSMANİYE 4°C12°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Niğde ve Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde, kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi meydana geleceği tahmin ediliyor.

ANKARA -4°C4°C

Parçalı bulutlu

ESKISEHIR -5°C3°C

Parçalı bulutlu

KAYSERİ -6°C2°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

KONYA -4°C4°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin hafif olmak üzere aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda hafif yağmur , iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU -3°C3°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

DÜZCE 0°C8°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

SİNOP 4°C10°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 5°C10°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın ; kuzey batılı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-75 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ARTVİN -1°C2°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ÇORUM -5°C4°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SAMSUN 4°C12°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 4°C8°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli 40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM -10°C-5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KARS -13°C-7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

MALATYA -4°C3°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

VAN -3°C-2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli 40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

DIYARBAKIR -1°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

GAZIANTEP -1°C7°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SANLIURFA 3°C9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SIIRT 2°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, orta ve doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu batı ve güneybatıdan, yarın kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece 9 (90 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) yarın 6 ila 8 (50-75 km/sa) yer yer 9 (90 km/sa), doğusu güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yarın öğleden sonra 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta ve Doğu Karadeniz' de 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 (1030 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Güney Ege'nin güneyi 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) yarın 5 ila 7 (40-60 km/sa) yarın öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m yarın öğleden sonra 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

hava durumu okullar tatilmi kar ne zaman yağacak

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mamak'ta  Biyopsikososyal destek
Mamak'ta Biyopsikososyal destek
Çankaya'da gıda yardımı
Çankaya'da gıda yardımı