Yaşayan Müze’de Yarıyıl Tatilinde “15 Gün 15 Oyun”

Beypazarı'nın en çok ziyaret edilen ve beğeni toplayan müzelerinden biri olan Yaşayan Müze’de yarıyıl tatilinde “15 Gün 15 Oyun” ziyaretçilerini bekliyor.

Yaşayan Müze’de Yarıyıl Tatilinde “15 Gün 15 Oyun”

“Müzeler şehri” olarak bilinen Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı beş müzeye ev sahipliği yapıyor. Bu müzelerin içerisinde rehberler eşliğinde ve pek çok etkinlikle dolu dolu gezebileceğiniz uygulamalı kültür müzesi “Yaşayan Müze” dikkat çekiyor. Yaşayan Müze bu yıl yarıyıl tatilinde minikler ve ailelerini coşkulu bir programla karşılamaya hazırlanıyor. Şehir hayatı içerisinde çok fazla alternatif bulamıyorsanız, AVM etkinlikleri ile bir tatil sizi de tatmin etmiyorsa Yaşayan Müze on beş gün boyunca on beş farklı oyun ve pek çok eğlenceli etkinlikle sadece çocuklar için değil çocukluğunu özleyenler için de özgür bir oyun dünyası ile kapılarını açacak.

Yaşayan Müze her zaman olduğu gibi sadece bir müze olmanın ötesine geçiyor ve ziyaretçilerini geçmişin oyunlarına ya da oyunlarla geçmişe götürmeye hazırlanıyor. Yaşayan Müze’de 15 gün boyunca 7’den 70’e her yaştan ziyaretçi için 15 farklı oyun sergilenecek. Hımbıl, cicoz, arapsaçı, ip bağlama, dokuztaş, vınvın gibi oyunlar sizleri çocukluğunuza götürürken minikleri sanal dünyanın dışında, gerçek oyunlar ve oyuncaklarla buluşturmuş olacak. Sayışacak ebe olacaksınız. Mızıkçılık yapmak yok cezanız ne ise uyacaksınız.

Oyunların yanı sıra Yaşayan Müze’nin kendine has anlatımlarıyla müze gezinizi de gerçekleştireceksiniz. Müze gezinizi de başlı başına bir oyun ve eğlenceye dönüştüren Yaşayan Müze’de oyun ve oyuncak üzerine sohbetler edeceğiniz Affan Dedenin Dükkanı çocuklar için büyülü bir atmosfer sunuyor. Belki sadece çocuklar için değil sizler için de… Müze’de farklı atölyelerde sunulan etkinlikler kültürümüze ait sanatsal, geleneksel, dilsel zenginliğin hiç bilmediğiniz yönleri ile sizi şaşırtmaya devam edecek. Yaşayan Müze’de eğlence bitmez Karagöz ile Hacivat nüktedanlıklarıyla sizleri güldürürken masal ebesi sırlı masalların, bilmecelerin kapılarını aralayacak….

 
beypazarı haberleri yaşayan müze beypazarı yaşayan müze

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri