Yeni kimlik kartları için müracatlar başladı - Kızılcahamam Haber

Kızılcahamam'da yeni kimlik kartları için müracat başladı. İlk müracatı Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız yaptı.

Yeni kimlik kartları için müracatlar başladı - Kızılcahamam Haber

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) projesi kapsamında yeni çipli kimlik kartları için başvurular Kızılcahamam’da alınmaya başlandı. 
Yeni kimlik kartı başvuruları hakkında Kızılcahamam Nüfus Müdürlüğü’nde program düzenlendi. Programda ilk olarak Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız ve ailesi çipli kimlik kartına başvuru yaptı. Kızılcahamam İlçe Nüfus Müdürlüğüne çipli kimlik kartına ilk başvuranlar arasında AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Hamza Kocaoğlu da yerini aldı. Başvuruların başlamasıyla birlikte vatandaşlar da kimlik kartı için müracaatlarını yapmaya başladı.
Yeni kimlik kartları için Nüfus Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda 14.01.2016 tarihinde yapılan değişiklik ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları 02.01.2017 tarihinden itibaren tüm Türkiye’de dağıtılmaya başlanacaktır. Siirt Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü ve ilimize bağlı 6 ilçe nüfus müdürlüğünde tüm teknik kontroller yapılmış olup, T.C. Kimlik Kartı başvurularını almak üzere hazır durumdadır. Mevcut nüfus cüzdanlarının yerine kullanılacak yeni kimlik kartları, 10 yıllık kullanım ömrüne sahiptir” denildi.

kızılcahamam haberleri yeni kimlik kartları

Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sigara içinler buna dikkat!
Sigara içinler buna dikkat!
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri
İzmir Büyükşehir Meclisinde sokak ismi tartışması | İzmir Haberleri