Yaşam
Giriş Tarihi : 10-01-2021 22:54   Güncelleme : 10-01-2021 23:44

Ankarada deprem mi oldu?

Haber Asır - Ankara Haber - Ankara'da deprem meydana geldi. Ankara'da saat: 22.53'te meydana gelen deprem korkuttu. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait olup, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanmasının ardından Detaylar birazdan Haber Asır 'da.

Ankarada deprem mi oldu?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanan verilere göre merkez üstü Ankara Kalecik olan depremin şiddeti 4.5 olarak ölçüldü.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından depremin şiddeti 4.6 olarak ölçülürken merkez üstü Ankara'nın Kalecik ilçesine bağlı Eskiköy olarak kayıtlara geçti.

Depremde can ya da mal kaybının olup olmadığı henüz netlik kazanmazken, deprem Ankara ve merkez illerde de hissedildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin'den deprem açıklaması

Şahin, sosyal medya hesabından depreme dair açıklama yaptı. Vali Şahin, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

"Saat 22:53’te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir."

Artçı depremler devam ediyor

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre merkez üstü Kalecik (2.8) ve Kalecik - Eskiköy (2.0) olan iki artçı deprem daha meydana geldi.

Kalecik Belediyesi'nden deprem açıklaması

Kalecik Belediyesi sosyal medya hesabı üzerinden depreme ilişkin yapılan açıklamada,

"İlçemizde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Kalecik'in herhangi bir bölgesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ekiplerimiz sahada gerekli inceleme ve çalışmalara başlamıştır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerine yer verildi.