Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-02-2021 16:43

Altında son durum ne? 04.02.2021 Altın analizi

Haber Asır - Altında son durum ne? 04.02.2021 Altın analizi. Altın hafta başından beri zorlandığı yukarı gitme arzusunda konusunda dün bir kez daha zorlanarak kırmızı da bir seansı geride bıraktı. .

Altında son durum ne? 04.02.2021 Altın analizi

Altın hafta başından beri zorlandığı yukarı gitme arzusunda konusunda dün bir kez daha zorlanarak kırmızı da bir seansı geride bıraktı. Dünkü seansa 1838 dolar/ons seviyesinden başlayan sarı maden satıcılı bir seyir içerisinde hareketini güne yaydı. Demokratların gerekirse 1.9 trilyon dolarlık paketi tek başlarına yürütebileceklerini dair adımlar atıyor olmalarına rağmen altının bu gelişmeden destek bulamadığı gördük. Diğer taraftan ABD 10 yıllık tahvil getirisinde iki haftanın ardından yeninde 1,14’ün üzerine kaydedilmesi altına baskı yapan bir diğer gelişme oldu. Altın dünkü seansta 1834 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak yüzde 0,2 kayıp yaşamış oldu.

 

Gümüş ise pozitif bir günü geride bırakmasına karşın güçlü bir yükselişten bahsedemediğimiz bir gün geride kaldı. ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Hazine Bakanı Janet Yellen bir araya gelerek sosyal medya üzerinde yapılan manipülasyonlara değerlendirme kararı aldı. Gümüş de bu sosyal medyada yaşanan gelişmelerin kahramanı olması açısından gümüş cephesinden de bu gelişmeler takip ediliyor. Dünkü seansı 26,89 dolar/ons seviyesinde günü tamamlayan beyaz maden yüzde 0,7 kaybı hanesine yazmış oldu.

 

Platin de günü yeşilde kapatmayı başarırken tekrardan 1100 dolar/onsun üzerinde geri döndü. 1094 dolar/ons seviyesinde güne başlayan platin, 1103 dolar/onstan seansı tamamlayarak yüzde 0,9 kazancı hanesine yazdı.

 

Paladyum günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olarak öne çıkarken, 2280 dolar/ons seviyesinden seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla yüzde 1,5 kazancı hanesine yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemleri dünya fiyatlarına yakın gerçekleşirken, düşük işlemli hacimli seanslar gerçekleşmeye devam ediyor. Borsa İstanbul’da toplamda 1.512 kg altın, 7.471 kg gümüş işlemiyle seansı tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı