Yaşam
Giriş Tarihi : 25-08-2021 15:16   Güncelleme : 25-08-2021 15:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başkan Murat Köse’ye gençlik ödülü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye gençlik ödülü. Kongrede, Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'na katılan 22 belediyeye ödülleri verildi. Mamak Belediyesi de gençleri öncü tutan uygulamaları başta olmak üzere “Potansiyelini fark et ve Hayata taşı” projesiyle ‘Genç Dostu Şehir Ödülü’ne layık görüldü. Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mamak’ın ödülünü Belediye Başkanı Murat Köse’ye verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başkan Murat Köse’ye gençlik ödülü

Mamak Belediyesi, gençleri merkeze alan projeleriyle Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Genç Dostu Şehirler Kongresi’nde ödüle layık görüldü. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliği yaptığı Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapıldı.

“GENÇLERE KULAK VERECEĞİZ”

ATO Congresium'da düzenlenen "Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi"nde katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Cumhurbaşkanı olarak böylesi bir gençlikle yol yürümekten, bu ülkenin gençlerine hizmet etmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye'nin sizin gibi gençleri olduğu müddetçe yarınlarımız inşallah bugünden çok daha parlak olacaktır. Bu millet çalışan, üreten gençlere sahip olduğu sürece geleceğine her zaman umutla bakacaktır. Hem şehircilikte geldiğimiz noktayı tartışacak hem de daha müreffeh, daha yaşanabilir şehirleri inşa etme hususunda gençlerimize kulak vereceğiz.”dedi.

Gençlerimiz Mamak’ın Geleceği

Göreve başladığı  ilk günden itibaren gençlere yönelik projeler kapsamında yoğun çaba gösteren Başkan  Köse,  “Gençlik merkezlerimiz başta olmak üzere farklı merkezlerde gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerden kurslara kadar pek çok imkan sağlıyoruz.Mamaklı gençlerin ilgi duydukları alanlar doğrultusunda onları yönlendirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak onları hayata hazırlamayı ilke edinip, topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlıyoruz. Merkezlerimiz, ilçenin sanat, spor ve kültürel hayatına renk katmakla birlikte, onların hem zihinsel hem fiziksel gelişiminine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras bu tesislerde vereceğimiz eğitimdir. Buralarda yetişen çocuklar ileride bu memleketin, Güzel Mamak’ın geleceği olacak” dedi.

Etkinlik 25 Ağustos Çarşamba günü sona erecek.