Yaşam
Giriş Tarihi : 26-08-2021 09:15   Güncelleme : 26-08-2021 09:15

Başkan Acar müjdeyi verdi: Kızılcahamam'a enerji nakil istasyonu kurulacak

Kızılcahamam Haber - Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar ilçede yaşanan elektrik kesintisi sorununun önüne geçmek için ilçeye enerji nakil istasyonu kurulacağını açıkladı. Kızılcahamam'a yapılacak olan Yüksek Trafo Merkezi ihalesinin ise 10 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Başkan Acar müjdeyi verdi: Kızılcahamam'a enerji nakil istasyonu kurulacak

Her alanda sorunları çözüme kavuşturarak Kızılcahamam için projeler ürettiklerini söyleyen Kızılcahmam Belediye Başkanı Süleyman Acar,”İlçemizde yaşanan en önemli sıkıntıların başında, elektrik kesintilerinden doğan mağduriyetler olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda Kaymakamımız Sn. Can Aksoy ile birlikte yaptığımız girişimler neticesinde ilçemize çok önemli bir projeyi daha kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Yüksek Trafo Merkezinin ihalesinin 10 Eylül’de yapılacağını açıklayan Acar,”Proje tamamlandığında ilçemize Kahramankazan ve Gerede hatlarından gelen enerjiden kaynaklı kesintiler son bulacak. Projemizin ilçemize kazandırılmasında başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve Bakanlık yetkililerine, değerli meclis üyesi arkadaşlarımıza ve cumhur ittifakı ilçe başkanlarımıza, ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Trafo merkezimiz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.