Sağlık
Giriş Tarihi : 05-09-2021 15:58   Güncelleme : 05-09-2021 15:58

Böbrek ağrısına ne iyi gelir? Böbrek ağrısı nasıl geçer?

Böbrek ağrısı neden olur? Böbrek ağrısı belirtileri nelerdir? Böbrek ağrısına ne iyi gelir? Böbrek ağrısı nasıl geçer? Böbrek ağrısı için bitkisel çözümler neler? Merak edilen tüm bu soruların cevabı haberimizde. İşte böbrek ağrısı tedavi yöntemleri...

Böbrek ağrısına ne iyi gelir? Böbrek ağrısı nasıl geçer?

Adaçayı ile Böbrek Ağrısını Dindirme

Eğer adaçayının birazını kurutup 1 litre suda kaynarak içerseniz, böbrek ve mesane rahatsızlıkları için iyi gelir.

Anason Tohumları ile Böbrek Ağrısı Dindirme

Anason tohumlarını toz haline getirip üzüm şırasına karıştırıp içebilirsiniz. Bu işlem böbrek taşlarının düşmesine fayda edecektir.

Armut ile böbreklerinizin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Arpayı suda kaynatıp içerseniz, böbrek ve safrakesesi taşlarının sebebiyet verdiği ağrılara iyi gelecektir. Bu işlem karaciğer ve dalak hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Aşk otu tohumu olarak bilinen tohumu, bir bardak sirke içine koyup 2 saat kadar beklemelisiniz. Bu işlem mesane ve safra kesesi taşlarının düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde böbrek taşı düşürmesine de iyi gelmektedir.

Ayrık otu ile böbrek ağrısı dindirmek de mümkündür. Ayrıca ayrık otu böbrek taşlarının düşürülmesinde katkıda bulunur. Ayrık otu kökünü 1 litre suda kaynatıp, soğumaya bıraktıktan sonra içmelisiniz.

Hint safranı kökünü kaynatıp içerseniz karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına olumlu etkide bulunacaktır.

Kabak ise antibiyotik özelliğe sahiptir. İdrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarına iyi gelir. İdrar söktürücü özelliği vardır.

Nohut böbrek kumlarını temizler, taş oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir.

Şeftali yaprakları ile yapacağınız bir çay ile böbrek ağrılarınızı dindirebilirsiniz. Çünkü şeftali yapraklarının ağrı dindirici özelliği bulunmaktadır.