Sağlık
Giriş Tarihi : 05-09-2021 22:56   Güncelleme : 05-09-2021 22:56

Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı nasıl geçer?

Evde baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı neden olur, baş ağrısı nasıl geçer? Doğal yollarla baş ağrısı tedavi yöntemleri nelerdir? Baş ağrısı rahatsızlığı olanlar için doğal tedavi yolları haberimizde...

Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı nasıl geçer?

Baş ağrısı bazı zamanlarda tüm günümüzü çok kötü geçirmemize sebep olabilir. Baş ağrısı çeşitli sebeplerle oluşabilir. Uykusuz olduğunuzda, sinirli ya da stresli olduğunuzda ortaya çıkabilir.

Sessiz ve Karanlık Bir Ortama Geçin

Eğer baş ağrınız stres kaynaklı ise direkt olarak ağrı kesini almak yerine sessiz ve karanlık bir ortama geçmenizde fayda vardır. Kimi zamanlarda gürültü ve güneş ışınlaı baş ağrısına sebep olabilir ya da var olan ağrınızı artırabilir. Bu gibi durumlarda eğer mümkünse sessiz ve karanlık ortamlarda bulunmayı tercih edebilirsiniz.

Dışarıda Yürüyüş Yapın

 

Baş ağrısı ile doğal yollarla mücade etmek en güzel yöntemdir. Ağrı kesici gibi çözümler anlık olarak işlevsel olsa da vücudunuzu yorabilir. Geçmeyen bir baş ağrısını dindirme yollarından birisi de gün ışığı altında yürüyüş yapmaktır. Yürüyüş kan dolaşımızı ve kalp ritminizi olumlu şekilde etkileyeceğinden baş ağrınızı dindirebilir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu da güneş ışığına karşı duyarlıysanız, gün ışığı baş ağrınızı tetikliyorsa bu eylemi gerçekleştirmeyin, ya da kapalı havada yürüyüş yapın.

Başınıza Masaj Yapın

Başınızın ağrıyan bölgelerine masaj yapmak çoğu zaman iyi gelir. Damarlar gevşeyeceğinden ötürü baş ağrısında dinme yaşayabilirsiniz.

Muz, Makarna ve Balık Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir

Birçok beslenme uzmanı, muz makarna ve Balığı yağının baş ağrısına iyi geldiğini belirtmişlerdir. Bunun yanında acı bir kahveye bir iki damla limon suyu karıştırıp içmek de baş ağrısına iyi gelebilir.

Not: Bu bilgiler tavsiye niteliğinde olup, uzman doktora tedavi olmanızı öneriyoruz.