Yaşam
Giriş Tarihi : 26-09-2021 12:47   Güncelleme : 26-09-2021 12:47

Keçiören Belediyesi üniversite öğrencilerini konaklatmaya başladı

Son günlerde medyada sık sık yer alan üniversite öğrencilerinin barınma ve konaklama sıkıntısı için Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok önemli bir adıma imza attı. Altınok, Ankara'da konaklama sıkıntısı yaşayan üniversite öğrencileri için belediyeye ait tesislerde konaklama hizmetinin başladığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Keçiören Belediyesi üniversite öğrencilerini konaklatmaya başladı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, üniversite eğitimi için Ankara’ya gelen ve barınma sıkıntısı yaşayan öğrencileri belediyeye ait tesislerde konaklatmaya başladıklarını belirtti.

“GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYİZ”

Başkan Altınok eğitime destek kapsamında Osmangazi Sosyal Yaşam Merkezi Hasta ve Yakınları Konukevinin kapılarını üniversiteli gençlere açtıklarını ve onların yanında olmaya devam edeceklerini kaydederek şunları aktardı:
“Gençlerimizi asla mağdur etmeyiz, sokakta bırakmayız. Herkes bunu böyle bilsin. Yurt çıkmayan gençlerimizi sosyal tesislerimizde misafir etmeye başladık. Bu geçicidir ama gençlerimizi açıkta bırakmayacağız. Geleceğimiz olan gençlerimize sabah kahvaltılarını, akşam da sıcacık yemeklerini ikram edeceğiz. Onların kaliteli beslenmesi gelecekte sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir yaşam için çok önemli. Onların başarısı ülkemizin başarısıdır. Gençler geleceğimizdir, umudumuzdur, ümidimizdir, istikbalimizdir. Onlara en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Onlar gelecekte bu ülkenin yıldızlarıdır. Her gencimiz bir Türk bayrağıdır.”