Medya
Giriş Tarihi : 19-10-2021 20:01   Güncelleme : 19-10-2021 20:01

Rüyada saç görmek ne anlama gelir?

Rüyada saç görmek ne anlama gelir? Rüyada saç görmek önemli mi ve rüyada saç görmenin anlamı nedir? Rüyada takma saç görmek ya da saç kestirmek ne anlama geliyor? İşte detaylar...

Rüyada saç görmek ne anlama gelir?

Rüyada saç görmek genel tabiriyle mal/mülke ve uzun ömre işaret eder. Durumlara göre detaylı rüya yorumları aşağıda paylaşılmıştır. Rüyada saçın normal olarak uzaması zenginliğe ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için gam ve kedere; kadın için hoş geçinme, değerli olmaya, nefsine hakim olmaya işaret eder. Erkeğin rüyada başını tıraş etmesi; -yani saçını kesmesi- hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkiye delalet eder.

Rüyada kadının saçının kısmen kesilmesi eşiyle kavga etmesine ya da musibete işaret eder. Rüyada kadının saçını tamamen beyazlaşmış görmesi, kocasının fısk ve günaha, istikametten ayrılmış olmasına delalettir.

Rüyada başkasının saçını kesmek görmek; ortaklığa, maddi durumda gelişmeye, işe, mal mülke yorumlanmaktadır. Rüyada dağınık saç görmek malın israf edilmesine işaret eder. Rüyada saçın azalması hapse, borca yahut yoksulluğun habercisidir.

Rüyada saçsız olduğu halde takma saç (peruk) taktığını görmek refah ve bolluğa delalettir. Rüyada dazlak (kel) olduğunu görmek gam ve kedere; kel olduğu halde saçının tekrar bittiğini görmek izzet ve şerefe, hayra ermeye delalet eder.

Rüyada saçını tarakla taramak izzet ve devlete, tararken beyaz kıl vs. düşmesi, eline geçecek maldan infak etmeye yani malından yoksula yardım etmeye işaret eder.

Rüyada saçını ağarmış olarak görmek çocuklar ve gençler için uzun ömre; saç ve sakalının tamamen ağardığını görmek kuvvete işarettir. Rüyada saçlarını kazıtan erkek, iş hayatında tatsız olaylar yaşar demektir.

Rüyada saç dökülmesi rüya yorumu, kişinin hayatında para derdi olacak, aşırı harcama sonucu maddi sıkıntılar yaşayacak şeklindedir. Rüyada saçların birden gürleşmesi zenginliğin geleceğine işarettir. Kişi rüyada saçını gür, parlak ve güzel görürse neşelenecek demektir.

Rüyada pis saç görmek sıkıntılı günler yaşayacağınıza, öyle ki dünyevi görevlerinizi aksatacağınıza işaretidir.

Rüyada kepekli saç görmek büyük bolluktur ancak bu bolluğu elde etmek için başınızı kaşıyacak vaktinizin olmayacağı günlerin de kapıda olduğunun göstergesidir. Hac yaptığı sırada saçını tıraş ettiğini görmek, dinde kuvvete ve günahlarının kefaretine; rüyada saçın biri tarafından yolunduğunu görmek, evinden ayrılacağına işarettir.

Rüyada saçını boyattığını görmek gören kişi, sevmediği bir işte çalışmak zorunda kalır, rüyasında başkasının saçını boyattığını gören kişi ise, o kişi sayesinde sevmediği bir işten ya da insandan kurtulur.

AdminAdmin