Medya
Giriş Tarihi : 20-10-2021 21:22   Güncelleme : 20-10-2021 21:22

Rüyada akrep görmek, akrep öldürmek ne demek? Rüyada akrep sokması ne anlama gelir?

Rüyada akrep görmek, akrep öldürmek ne demek? Rüyada akrep sokması ne anlama gelir? Rüya tabirleri bu olayları nasıl yorumluyor? İşte rüya tabirlerinde bu konunun anlamı...

Rüyada akrep görmek, akrep öldürmek ne demek? Rüyada akrep sokması ne anlama gelir?

Rüyada akrep görmek genel tabiriyle inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Ayrıca akrep görmek, o kimsenin eli ve diliyle insanları rahatsız ettiğine delalet eder.

Rüyada kişinin ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi içine girdiğini görmek, düşmanlarla beraber oturmaya işarettir. İç elbisesinde akrep olduğunu gören kişi, eşinin düşmanlığını kazanır.

Rüyada akrep soktuğunu görmek, ele geçecek ve devamı olmayacak mala delalet eder.

Yine rüyada kavrulmuş akrep yediğini görmek, düşman malından yemeye; pişmemiş akrep yediğini görmek de düşmanları kaybetmeye delalet eder. Akrebi yatağın üzerinde görmek, düşman, geçim ve kazanç hususunda keder ve üzüntüdür.

Rüyada asıldığını görmek, hileci, kurnaz birisinin düşmanca tavırlarına, umulmadık kimselerden zarar görmeye ve gıybete işarettir.

Rüyada akrep görmek ne demek insanlar arasında söz götürüp getiren kimsedir. Bir kimsenin rüyada evinde akreplerin yanması, o kimsenin düşmanlarının ölmesine delalet eder.

Rüya sahibinin iç çamaşırında gördüğü akrep, onun hanımına müdahale ettiğine ve hakkında iftira eden ve fenalık yapan bir düşmanın varlığına işarettir.

Rüyada bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, kendine dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye işaret eder. Akrep tutup bunu bir kadının üzerine koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder. Rüyada akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir.

Rüyada akrebi yiyen bir canlı görmek düşmanınızı size gerek kalmadan başka bir kimsenin ya da belanın haklayacağı anlamına gelir.

Rüyada akreplerle oynadığını gören kişi düşmanlarını dize getirir onlardan zarar görmeyecek şekilde kendini konumlandırır ve onların bunu anlamasını engeller. 

Rüyada akreplerle konuştuğunu gören kimse, düşmanlarını zekası ve diliyle dize getirir, Şehrazad’ın Şehriyar’a yaptığı gibi fark ettirmeden kendi canını ve malını korur.

Rüyada evde akrep olması ve onların rahatça dolaşması hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir. Rüyada akrep size sevimli ve zararsız bir hayvanmış gibi geliyorsa, sizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışan düşmanlar ve sahte arkadaşlar var demektir. Dikkat edin.

Rüyada ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanı evinde olup onlarla birlikte oturur.

Rüyada donunun veya pantolonunun içinde akrep olduğunu gören, karısından düşmanlık görür. Bir rivayete göre de, karısına bir düşman musallat olur. Rüyada gömleği içinde akrep olduğunu gören, ev halkından birinin düşmanlığına uğrar.

Kirmani’ye göre; rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanının kendi aleyhinde söz söylediğine ve ondan zarar göreceğine; bir şey görüp onu akrep olmadığı halde, akrep sanan, düşman olmadığı halde birisini kendisine düşman zannettiğine işarettir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasında bir akrep tutup bir kadının üzerine attığını gören, o kadına fiilen tecavüzde bulunmuş olur.

Bir başka rivayete göre; Akrebin sokması, rüya sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir maldır. Eğer rüyada bir akrebi yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.

Rüyada gömleğinde veya dükkânında akrep gören kişi, o akrep onun kazancında ona üzüntü ve keder veren düşmanıdır. Akrebi gördüğünü ancak kendisini sokmadığını ve akrepten de korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet eder. 

Rüyada bir akrep öldürdüğünü gören kimse düşmanına karşı zafer kazanır. Bir kimse rüyada elinde bir akrebin olduğunu ve insanları soktuğunu görse, o kimsenin insanları gıybet eden ve insanlar arasında söz götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden bir adam olduğuna işaret eder.

Rüyada akrep görmek, el ve dilinden hiçbir kimsenin selamette olmadığı; söz götürüp getiren bir kimse sebebiyle meydana gelecek üzüntü ve kedere delalet eder. Bazen akrep görmek akrep gibi çok favorisi olan bir kimseye düşkün olmaya delalet eder. Akrep, kişinin akrabalarından olan düşmanıdır.

Rüyada akrep öldürmek dost görünen, sürekli yüzünüze gülen, size yardımı olan bir insanın varlığına işaret eder. Yüzünüze sürekli gülen bu insanın size dar zamanınızda ilaç gibi geleceği, maddi anlamda size destek vererek iş hayatınızdaki pürüzleri gidereceği fakat ilerleyen zamanlarda size yaptığı bu yardımı kullanarak sizden yapmayı onaylamadığınız ve doğru bulmadığınız şeyler yaptırmak isteyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada akrep sokması dünya yaşamında çekilecek sıkıntıya, üzüntüye, kedere ve şanssızlığa delalet eder.

 

AdminAdmin