Yaşam
Giriş Tarihi : 23-10-2021 18:10   Güncelleme : 23-10-2021 18:10

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden (HBB) çocuklara Halk Süt

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesiyle hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekleyerek çocuklara Halk Süt dağıtımına başladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden (HBB) çocuklara Halk Süt

HALK SÜT DAĞITIMI BAŞLADI

Projeleriyle toplumun her kesimine ulaşan, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşların hayatlarına katkı sunan HBB Halk Süt dağıtımına başladı.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katılımıyla gerçekleşen süt dağıtımında vatandaşların mutluluğu gözlerine yansıdı.

HAFTADA 4 GÜN 2 LİTRE SÜT DAĞITILACAK

Projenin hayata geçmesinde büyük pay sahibi olan Lütfü Savaş, “Bugün hayırlı bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin çocuklarının daha sağlıklı büyümesini istiyoruz. Şimdilik 500 ailemizle başladığımız bu projede haftanın 4 günü 2 litre süt dağıtarak çocuklarımızın gelişimine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Amacımız ilimizdeki 50 bin ihtiyaç sahibi ailenin hayatına dokunmak” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ: SÜTLERİMİZ ÇOCUKLARIMIZA SAĞLIK VE ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN

Kırsal kalkınma projelerine devam ederek üreticiyi desteklediklerini söyleyen Savaş, “Süt, et, sebze, meyve ve hububat üreticilerimize bugüne kadar birçok destek verdik. Arıcılarımızın 4’te 1’ine elektrik üreten paneller; zeytincilerimize fide ve kasa dağıttık. Kırsal bölgede yaşayan vatandaşlarımızın refah seviyesi yükselsin diye planlama yaptık. Bu sütlerimiz çocuklarımıza sağlık ve zihin açıklığı versin” diyerek projeyi il genelinde yaygınlaştıracaklarını ifade etti