Yaşam
Giriş Tarihi : 24-10-2021 13:40   Güncelleme : 24-10-2021 13:40

Keçiörenli kadınlar ürettiklerini satarak para kazanıyor

Keçiörenli kadınlar ürettiklerini satarak para kazanıyor. Keçiören Belediyesi el işi ürünlerini, süs eşyalarını ve ev yemeklerini kazanca dönüştürmek isteyen kadınlar için Etlik Osmanlı Semt Pazarı’nda alan tahsis ederek 'Üreten Kadınlar Pazarı' için ön ayak oldu.

Keçiörenli kadınlar ürettiklerini satarak para kazanıyor

Evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkı sunmak ve istihdama katılmak isteyen tüm kadınlar her cumartesi  Etlik Osmanlı Semt Pazarı’nda buluştular. Emek vererek ürettikleri birbirinden kıymetli ürünlerin değer bulmasından büyük memnuniyet duyan kadınlar, bir yandan sosyalleştiler bir yandan da fikir alışverişinde bulunarak deneyimlerini paylaştılar.

“HEM ÖĞRENMEYİ HEM DE ÜRETMEYİ TEŞVİK EDİYORUZ”

Üreten Kadınlar Pazarı sayesinde kadınların istihdama ve sosyal hayata katılımını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini ekonomik kazanca dönüştürmeleri ve istihdama katılmaları için ücretsiz olarak satış alanı tahsis ediyoruz. Süs eşyası, yiyecek ve tekstil ürünlerinin değer bulması açısından hayata geçirdiğimiz bu projemizle kadınlarımız sosyalleşme imkânı da bulunuyor. Keçiören Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) sayesinde de özellikle kadınlarımızın ilgi duydukları alanda meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu anlamda hem öğrenmeye hem de üretmeye teşvik ediyoruz.” dedi.​