Politika
Giriş Tarihi : 28-10-2021 09:58   Güncelleme : 28-10-2021 09:58

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşmayı en başta hedef olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere cumhuriyet ve demokrasi ulaşılabileceğini görmüştür. Her türlü yokluk ve zorluğa rağmen, milletin azmi ve kararlılığı ile elde edilen zafer Cumhuriyet ile taçlanarak sürekli kılınmıştır.

İşgalcilerin esaret zincirlerini vurmak istediği milletimiz, sarayın teslim bayrağı çektiği yerde, dişiyle tırnağıyla mücadele ederek işgalcileri defetmiş kendi iradesinin üstünde hiçbir gücü tanımayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyetimiz, memleketin doğusundan batısına, kadınının, erkeğinin, yaşlılarının ve gençlerinin inancıyla, imanıyla, gözyaşıyla ve emeğiyle kurulmuştur.

29 Ekim 1923 tarihinde Türk milletinin bundan sonra kaderine kendisinin hâkim olacağı, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tam bağımsız yaşayacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir. Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak için bugün hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu cennet vatanı bize miras bırakanların inancı ve azmi ile Cumhuriyetimizi her gün ileriye taşımaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet!

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün yıldönümünde, Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Mekânları cennet, ruhları şad olsun.

AdminAdmin