Yaşam
Giriş Tarihi : 17-05-2022 22:45   Güncelleme : 17-05-2022 22:45

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün düzenlenen EYT mitinginde konuştu.

Akgün konuşmasında; “Emeklilikte yaşa takılanlar, kardeşlerim, emeğin ve alın terinin bekçileri. Dünyada hiçbir yerde böyle bir haksızlık yapılmamıştır.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün düzenlenen EYT mitinginde konuştu.

Akgün konuşmasında; “Emeklilikte yaşa takılanlar, kardeşlerim, emeğin ve alın terinin bekçileri.

 

Dünyada hiçbir yerde böyle bir haksızlık yapılmamıştır, Geçmediğimiz yollar, geçmediğimiz köprüler için müteahhitlere para bulan iktidar, yandaş derneklere, yandaş vakıflara, yandaş ajanslara milyonları aktaran iktidar, kendine saraylar yaptıracak parayı buluyor ama konu EYT’ye gelince yasayı biz çıkarmadık diyor , sorunları çözmek sizin işiniz iktidar olan sizsiniz.

 

Devletimiz bu yarayı saracak güce de imkana da sahiptir. Sayın Erdoğan ne diyor “Dünyanın sayılı ekonomilerindeniz Ortadoğu’nun lideriyiz Bizsiz hiç bir masa kurulamaz” diyor. O zaman ben de buradan diyorum ki EYT’li kardeşlerimiz yok sayılamaz, EYT’liler olmadan hiç bir masa kurulamaz diyorum. EYT emek borcudur bu borç ödenecektir.

 

Kardeşlerim TDP iktidarında EYT Federasyonu ile imzaladığımız taahhütname gereği iktidara geldiğimiz ilk 90 gün içerisinde hiç bir şart koşmadan EYT’li kardeşlerimizin haklarını teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı
AdminAdmin